Miért fontos szempont főként Budapesten a zárcsere?

Az ingatlanvásárlók, illetve az új lakástulajdonosok több mint a fele elfeledkezik arról, hogy mennyire fontos valójában a zárbetét kicseréltetése azután, ahogy beköltöztünk az ingatlanba. Ezt az állítást az elmúlt 20 éves tapasztalatunkra alapozzuk. Mindenki spórolni akar a több tízmillió forintos ingatlanvásárlás után a 40-50 ezer forintos zárcsere költségén, inkább megkockáztatják azt, hogy az új ingatlan berendezését, ingóságait kiteszik ebek harmincadjára. Természetesen mi is el tudjuk képzelni, illetve átéltük már, hogy a nagy izgalom, sietség, gondterheltség a lakásvásárlással együtt jár, de mégis vagy legutoljára marad az ajtózár kicserélése, vagy spórolás gyanánt ki is marad a listáról. Minden másra van amúgy keret, új berendezés, bútorok, ágy, TV, új nyílászárók, de ami ezeket megvédené a rongálástól, illetve az értéktárgyak ellopását megakadályozná, pont arra nem fordít senki elég figyelmet! Ez pedig megint csak az ajtózárcsere lenne.

Cégünk Budapest összes kerületében vállal ajtózárcserét új lakásba költözés után és lakáskulcs elhagyás esetén szintén. Garanciális szolgáltatást végzünk jó áron, kiszállási díj nélkül, minőségi, izraeli, bevizsgált, magas biztonsági fokozatú zárbetétekkel, zárszerkezetekkel. Azért a legfontosabb az ajtózár kicserélése, mert a következő időszakot abban az ingatlanban fogjuk tölteni és az otthontartózkodásunk során, amit egy- vagy több ajtózárra bízunk -biztonságilag- és ha ezt nem cseréljük ki, hagyjuk a régit, bármikor ránktörhet valaki, mivel nem volt zárcsere, nem történt biztonsági óvintézkedés semmilyen formában.

Miért nem szabad megfeledkezni a nyílászárók ellenőrzéséről?

Mindenki tisztában van az ajtó-ablak fogalmával, ez azt jelenti, hogy a laikus számára is egyértelmű, hogy ezek a nyitható elemek a házon, itt közlekedünk ki-be, az otthonunkat zárják le, de nem a huzat, a levegő ellen, hanem az illetéktelen behatolók, betörők kizárása érdekében. Persze, hogy fontos a lakás szépítése, meg egyéb ötletek kialakítása, de mielőtt ennek nekiállunk, ejtsük meg az ajtózárcserét, ellenőriztessük a nyílászárók tökéletes záródását, ha szükséges, szereltessünk fel hevederzárat, másodzárat. Soha nem árt az óvatosság! Végig kell gondolni, hogy egy ajtózárcsere költsége elenyésző összeg, sőt, a töredéke annak, amit rá fogunk költeni az ingatlanra a külső/belső felújítás, korszerűsítés kapcsán.

Egyáltalán nem lehet tudni, hogy kinél, hol maradt esetleg pótkulcs, így szabad bejárással mászkálhat a rosszakaró az újonnan vásárolt, drágán felújított lakásban. Nyilván senki sem nézi jó szemmel, hogy a munkából hazaérkezve szét van pakolva a lakás, feldúlva a szekrények, az értéktárgyaknak pedig lába kelt. Szintén sokszor találkoztunk azzal a reakcióval, hogy hát nem kell zárat cserélni, mert nagyon szimpatikusak voltak az eladók, sőt baráti kapcsolat maradt közöttünk, aztán egy év eltelte után mégis kiderül, hogy ez a barátság mégsem annyira barátság, hiszen eltűntek a lakásból dolgok, azaz valakinél mégis maradt tartalék kulcs. Sosem lehet tudni, hogy ki, milyen szándékkal közeledik felénk, az egész életünk változásból áll.

Ingatlanvásárlás utáni ajtózárcsere fontossága

Akár új, akár használt ingatlan vásárlása után vagyunk, az első feladat legyen a zárcsere! Soha, semmilyen körülmények között nem szabad erről elfeledkezni, mert valójában fontos a betörő visszatartása, az illetéktelen személy kizárása a lakásból, házból! Ne felejtsük el, hogy az átadott lakáskulcsok másolatai bárkinél lehetnek még, rokon, barát, stb., egyaránt az ördög nem alszik! Hiába adtak új kulcsokat át nekünk, ettől függetlenül még történhetett kulcsmásolás, sokszorosítás, amivel vissza lehet jutni az ingatlanba. Minden esetben erre szakosodott céghez forduljanak, akik nemcsak kicserélik a szóban forgó zárat, hanem segítenek extra, újabb biztonsági védelmet kialakítani!